Choć polska, złota jesień od wielu dni rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, nie zawsze taką zdaje się być. Słoneczną aurę lubi popsuć deszcz, wiatr i chłód, a wtedy ciepłe koce wraz z filiżanką gorącej herbaty wydają się być absolutną koniecznością. Nic bowiem lepiej nie uprzyjemni jesienno-zimowego wieczoru jak miękki, delikatnie otulający ciało pled, który wraz z dobrą książką w dłoni, pozwoli przenieść się w nowy wymiar odpoczynku i relaksu. Rodzi się jednak pytanie, jak wybrać idealny koc? Który najlepiej sprawdzi się podczas chłodnych dni?

Nie tylko rozmiar ma znaczenie...

Kot leżący w kocuCiepły koc to doskonały kompan podczas deszczowego popołudnia czy śnieżnego wieczoru. Zapewni komfort termiczny, gdy dopadają nas pierwsze infekcje i przeziębienia. Warto zatem, aby był na wyposażeniu każdego domu. Swoim uniwersalizmem zastosowania spełni niejedno oczekiwanie. Problemem jednak może stać się ostateczny jego wybór. Tym bardziej, że asortyment sklepów jest naprawdę szeroki. Począwszy od niewielkich, po standardowe (150x200 cm czy 160x210 cm), aż po duże (200x240cm). Nie bez znaczenia pozostaje również skład i gramatura poszczególnych pledów. Im gęściej utkany, tym cięższy i zarazem cieplejszy. Koc o takich właściwościach nie tylko ogrzeje ciało, ale również może posłużyć jako efektowna narzuta, przykrywając pościel i chroniąc ją przed kurzeniem.

Dostępne rodzaje

Ciepłe koce są wykonane z różnorodnych materiałów. Jednym z chętniej wybieranych jest polar. Za jego wyborem może przemawiać miękkość, delikatność dla skóry oraz fakt, że jest przyjazny alergikom. Co więcej, polarowe pledy bardzo dobrze izolują. Kolejną propozycję stanowi bawełna, optymalnie ta z dodatkiem włókien bambusowych. Ciepła, miła w dotyku, a do tego wytrzymała. Kocyki bawełniane bardzo często polecane są dzieciom, szczególnie dlatego, że rzadko powodują uczulenia. Łatwe w utrzymaniu czystości, wykazujące się świetnymi parametrami przepuszczającymi powietrze.

Ciepłe koce mogą być wykonane również z akrylu. Wśród klientów cieszą się ogromną popularnością. Wszystko z racji posiadanych walorów decydujących o komforcie i izolacji termicznej, a także łatwości w utrzymaniu czystości. Jedynym ich minusem jest kiepska cyrkulacja powietrza, albowiem akryl nie pochłania wilgoci, w związku z tym powoduje pocenie. Dla prawdziwych zmarzluchów, producenci przygotowali coś specjalnego. To bowiem ciepłe koce wełniane, wykonane z wełny koziej lub wielbłądziej, które doskonale absorbują wilgoć, wykazując się przy tym właściwościami zdrowotnymi. Wełna bowiem poprawia krążenie krwi i łagodzi bóle stawowe. Do tego jest przyjemna w dotyku i odporna na zabrudzenia.

Sprawdź ciepłe koce na zimę w sklepie Modern Classic Home